Організаторами цієї конференції виступили Центр бізнес-стратегій «Перспектива» і Ліга страхових організацій України.
На цьому традиційному зимової зустрічі збираються керівники та представники органів державної влади, топ-менеджмент і провідні фахівці компаній, громадських об'єднань і державних установ, професійно діють на страховому ринку, ведуть регуляторну та законотворчу діяльність, перестрахувальники, брокери, інвестиційні, юридичні та IT-компанії, фінансові аналітики, вчені, журналісти.
За 15 років в конференції взяли близько 1800 гостей і експертів, заслухано 450 доповідей і проведено близько 60 секцій і круглих столів. Учасниками конференції за цей час стали представники страхових ринків майже 30 країн світу - Австрії, Бельгії, Білорусі, Болгарії, Великобританії, Грузії, Ізраїлю, Іспанії, Казахстану, Канади, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, США, Таджикистану, Туреччини, Угорщини, Узбекистану, України, Франції, Чехії, Швейцарії.
Від імені СК «ЕКСПО СТРАХУВАННЯ» в Конференції брав участь Директор Компанії А.Іванців.
«Зараз проходить еволюційний процес становлення страхового бізнесу. Сподіваємося на фінансово надійний, стабільний і прозорий бізнес, що буде сприяти довірі з боку держави і споживачів фінансових послуг», зазначив президент ЛСОУ Олександр Філонюк, відкриваючи конференцію.
Він також висловив думку, що велике значення для подальшої роботи страховиків мають розпорядження Нацкомфінпослуг від 7 червня 2018 №850 «Про затвердження Положення про обов'язкові критерії та нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика» і від 18 вересня 2018 року №1638 «Про внесення змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя».
Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло ДОВБЕНКО підкреслив: «У Верховній Раді на розгляді знаходяться законопроекти, які безпосередньо стосуються страхового ринку». Комітет підтримує прийняття за основу проекту закону «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільськогосподарського страхування» (№6355-1), і нагадав, що на обговоренні також знаходиться ряд законопроектів, щодо обов'язкового медичного страхування. «Ця тема продовжує бути надзвичайно актуальною. Ми всі розуміємо, що медичне страхування має стати невід'ємною частиною медичної реформи, яка є невідворотною. Участь страхового ринку в цьому процесі дозволить побудувати ефективну і збалансовану систему медичного обслуговування»
Роботу конференції відкрила дискусія «Зміни і тенденції на міжнародних і національних фінансових ринках». Учасники обговорили тренди глобальних ринків капіталу і динаміку світової економіки, заслухали порівняльні оцінки висновків провідних експертів по ситуації в світовій економіці та їх вплив на національні економіки, ознайомилися з сценаріями Уряду розвитку макроекономіки в 2020 році. Друга конференція першого дня роботи «Україна і світ: розрахунки, очікування і рекомендації» розглянула міжнародний досвід країн-учасниць конференції.
Другий день роботи розпочався з конференції «Законодавчі ініціативи, нагляд і регулювання фінансового ринку України». Учасники розглянули питання стану, проблем та перспектив українського страхування, планів регуляторів і очікування страхового ринку, проаналізували проблеми на шляху до стабільного ринку. Модератором виступив член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.
Продовжила роботу конференція «Страхування в процесах трансформації: компаній і технологій». Страховики розглянули питання динаміки і значення моторного страхування в ході реформи, перспективи та основні аспекти діджіталізаціі бізнесу страхової компанії.
Спікерами та учасниками панельних дискусій конференції виступили провідні фахівці вітчизняного фінансового ринку, міжнародні експерти та практики страхового і банківського бізнесу.
P.S.
Резолюція ХV Міжнародної Карпатської страхової конференції
P.S.S.
Корпоративний прапор СК «ЕКСПО СТРАХУВАННЯ» продовжує подорожувати