Ми для вас працюємо цілодобово всі дні тижня: 24/7

Новини

СТРАХОВОГО РИНКУ

 
 
 

Екологічне страхування!

Кабмін пропонує ввести обов'язкове екологічне страхування для 14 тисяч компаній з високою групою ризику екологічних порушень - якщо Верховна Рада прийме закон, ці компанії будуть виплачувати страхування за завдані збитки.

Кабінет Міністрів підтримав подання до Верховної Ради проекту закону "Про екологічне страхування", що передбачає створення Бюро екологічного страхування, яке має бути юридичною особою й утримуватися за рахунок коштів страховиків.

Відповідне рішення уряд ухвалив без обговорення на своєму засіданні.

Проектом пропонують ввести обов'язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, заподіяну внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього середовища. Виплати будуть здійснюватися в разі нанесення збитків державі, а також майну, здоров'ю або життю третіх осіб.

Договір екологічного страхування підлягає обов'язковій реєстрації в Єдиному державному реєстрі договорів екологічного страхування в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Адміністратором Єдиного держреєстру є центральний орган виконавчої влади, що реалізує держполітику у сфері захисту навколишнього середовища.

Крім того, буде створено Бюро екологічного страхування - некомерційна організація страховиків, яка буде утримуватися за їх рахунок. Згідно із законопроектом, бюро є саморегулівною організацією та може встановлювати для своїх членів правила та умови здійснення екологічного страхування. Вступний гарантійний внесок у перший рік діяльності бюро становить 2 млн грн. Подальші внески встановлюються загальними зборами членів бюро за погодженням із координаційною радою, але не можуть бути менше ніж EUR100 тис.

Предмет договору екологічного страхування страхується усіма страховиками - членами бюро з пропорційним розподілом страхової суми і страхового платежу між ними відповідно до частки кожного члена бюро в гарантійних резервних фондах (співстрахування).

Мінімальний розмір страхової суми встановлюється в порядку, затвердженому Кабміном.

У законопроекті пропонується встановити норму, що страховий тариф на перші п'ять років з дати набуття чинності цим законом визначається актуарно, з урахуванням вимог закону. У наступні п'ять років він може змінюватися шляхом окремого письмового звернення бюро до відібраного на конкурсі актуарія. Порядок і умови відбору актуарія та зміни страхового тарифу встановлюються статутом бюро. Під час виплати страхового відшкодування за шкоду, заподіяну життю чи здоров'ю третіх осіб або навколишньому природному середовищу, франшиза не застосовується. За шкоду, заподіяну майну третіх осіб, вона не може бути більшою за 1% від страхової суми за договором страхування.

Виплату відшкодування страховики-члени бюро здійснюють за розмірами, встановленими судовим рішенням, за рахунок коштів гарантійного резервного страхового фонду бюро, але не більше за такі ліміти відповідальності: за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю третіх осіб, - 500 тис. грн на одного загиблого або потерпілого (але не більше ніж 5 млн грн на постраждалих унаслідок такої події осіб).

Відзначається, що в минулому році  було стягнуто з порушників тільки 4% від загальної суми нарахованої в  "Держекоінспекцію збитків для навколишнього середовища". 


Погода у Києві

Погода

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Конвертер валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua