Ми для вас працюємо цілодобово всі дні тижня: 24/7

Новини

СТРАХОВОГО РИНКУ

 
 
 

Житло подорожчає на 3% через закон про обов’язкове страхування

Прийняття закону про обов’язкове страхування майнових інтересів інвесторів при житловому будівництві призведе до зростання вартості 1 кв. м житла на розмір страхового тарифу – близько 3%.

Про це заявив заступник директора департаменту регулювання та нагляду за фінансовими компаніями Нацкомфінпослуг Владислав Жигінас.

Доопрацьований документ був оприлюднений 11 жовтня. У ньому Нацкомфінпослуг запропонувала страховикам самостійно встановлювати вартість послуг, хоча ще влітку рекомендований страховий тариф становив від 0,5 % до 2 % страхової суми.

Крім того, страховим випадком запропоновано вважати затримку здачі об’єкта в експлуатацію на строк понад шість місяців від дати (раніше – понад 12 місяців), визначеної у договорі про участь у фонді фінансування будівництва.

Вигодонабувачем стане не інвестор, а керуюча компанія. Інвестор зможе отримати кошти тільки в тому випадку, якщо об’єкт будівництва не був зданий в експлуатацію через рік після отримання управителями коштів від страхової компанії.

В Україні існує 302 фонду фінансування будівництва, які залучили понад 9,8 млрд грн від більш ніж 13,7 тис. інвесторів.

Погода у Києві

Погода

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Конвертер валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua