Ми для вас працюємо цілодобово всі дні тижня: 24/7

Новини

СТРАХОВОГО РИНКУ

 
 
 

Міжнародні партнери України закликали Верховну Раду прийняти закон про спліт

Міжнародні партнери України – МВФ, Світовий банк, ЄБРР, USAID та Представництво ЄС в Україні – закликали Верховну Раду України та Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності завершити розгляд законопроекту №2413a щодо консолідації функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг(відомий як «Закон про спліт»).

Про це йдеться у листі, який направлено Голові Верховної Ради, Керівнику профільного Комітету Верховної Ради, Прем’єр-міністру України, Міністру фінансів України, Голові Адміністрації Президента України та керівникам Національного банку України, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг.

Нагадаємо, законопроект №2413a передбачає передачу від Нацкомфінпослуг:

  • повноважень з регулювання та нагляду над страховими та лізинговими компаніями, кредитними спілками, й іншими небанківськими кредиторами, кредитними бюро, ломбардами та іншими фінансовими установами до Національного банку України;
  • повноважень з регулювання та нагляду над недержавними пенсійними фондами, емітентами іпотечних сертифікатів, фондами фінансування будівництва та агентствами нерухомості до НКЦПФР.

Консолідація нагляду над фінансовим сектором є умовою підвищення рівня нагляду до міжнародних стандартів, і важливим кроком на шляху розвитку фінансового сектору України та його інтеграції у міжнародні ринки.

Міжнародні партнери України готові співпрацювати з Верховною Радою України в процесі підготовки цього законопроекту до розгляду у другому читанні, і в подальшій реалізації передачі зазначених повноважень регуляторам.

Представники міжнародних організацій зазначили також, що для підвищення стандартів фінансового нагляду важливим є законопроект №6303 щодо захисту інвесторів від зловживань на ринку капіталів. Який пропонує законодавчо закріпити гарантії незалежності НКЦПФР, а також надати регулятору реальний інструментарій для виявлення та запобігання правопорушень, а також захисту інвесторів у цінні папери. Міжнародні партнери України закликали Верховну Раду розглянути і цей важливий для фінансового сектору законопроект якомога швидше.

Нагадаємо, Міжнародна організація регуляторів ринків цінних паперів (IOSCO) своїм листом від 14 червня 2017 року надала позитивну оцінку законопроекту №6303, яким передбачена імплементація базових принципів IOSCO, європейських директив та рекомендацій МВФ у законодавство України. Генеральний секретар IOSCO відзначив, що після його прийняття НКЦПФР зможе стати підписантом Багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння IOSCO MMoU, членами якого є вже 114 країн – членів IOSCO, що контролюють понад 95% світового ринку капіталу.

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

IOSCO MMoU – Багатосторонній меморандум про взаєморозуміння щодо консультування і співробітництва та обміну інформацію Міжнародної організації регуляторів ринків цінних паперів. Головна мета IOSCO MMoU – обмін інформацією між регуляторами ринків цінних паперів – членами IOSCO і запобігання недобросовісних практик поведінки на фінансових ринках. Учасниками цього Меморандуму наразі є 114 країн, які контролюють понад 95% світового ринку капіталу, ще 14 країн змінюють своє законодавство і очікують приєднання.

Юридичний факт


Погода у Києві

Погода

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Конвертер валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua