Ми для вас працюємо цілодобово всі дні тижня: 24/7

Термінологія






А

Оберіть літеру або скористайтеся пошуком

А Б В Г Д Е Є Ж З І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Абандон
– у морському страхуванні відмова страхувальника від своїх прав на застраховане майно (судно, вантаж) на користь страховика з метою одержання від нього повної страхової суми.
Аварійне застереження
– умова страхування, що передбачає франшизу. Міститься переважно серед стандартних застережень щодо суден і вантажів. В полісах з неморського страхування в аварійному застереженні звичайно вказується, що збитки підлягають відшкодуванню пропорційно відношенню страхової суми до страхової вартості об'єкта страхування.
Аварійний внесок
– платіж, що вноситься власником судна у клуб взаємного страхування. З А.в. утворюється страховий фонд, що витрачається клубом на оплату претензій.
Аварійний комісар
– особа, яка обов'язково бере участь у розслідуванні страхового випадку, займається визначенням причин настання страхового випадку та розміру збитків, кваліфікаційні вимоги до якої встановлюються актами чинного законодавства України. За результатами проведення роботи А.к. складає аварійний сертифікат у формі, що визначається страховиком. Якщо А.к. доручено розглядання претензій страхувальника, то він називається соттлінг- агентом.
Аварія
– шкода та збитки, спричинені транспортному засобу, вантажу або фрахту у процесі перевезення.
Авіаційне страхування
– цілий комплекс страхових послуг, що включає: страхування авіа-каско, страхування авіазапчастин та двигунів, пасажирів від нещасних випадків, членів екіпажів, авіадиспетчерів та інших спеціалістів, страхування відповідальності аеропортів та власників (операторів) ангарів, відповідальності виробників повітряних суден та іншої продукції авіаційно-промислового комплексу і пов"язаних з авіацією галузей. Страхування відповідальності перед пасажирами і третіми особами лімітується погодженою у договорі страхування сумою по одній особі чи по одному страховому випадку.
Авіаційне страхове бюро
– об'єднання страховиків, які мають ліцензію на право здійснення обов'язкового авіаційного страхування та зареєстровані в Державній авіаційній адміністрації відповідно до указу президента України "Про невідкладні заходи щодо забезпечення безпеки авіації України". Основним завданням А.с.б. є: координація діяльності національних страховиків у галузі страхування авіаційних ризиків; сприяння впровадженню прийнятих у міжнародній практиці умов авіаційного страхування та форм уніфікованих полісів;
збір та аналіз статистичних даних щодо збитків, завданих авіаційними подіями, організація та проведення науково-практичних заходів з питань страхування авіаційних ризиків та інші.
Автотранспортне страхування
– спеціалізована галузь страхування, яка пов"язана з експлуатацією засобів автотранспорту. А.с. містить в якості самостійних видів: страхування механізованих засобів транспорту; страхування цивільної відповідальності власників механізованих засобів транспорту за збиток, спричинений ними третім особам.
Агент страховий
– громадянин або юридична особа, яка діє від Імені та за дорученням страховика і виконує частину його страхової діяльності (укладання договорів страхування, одержання страхових платежів, виконання робіт, пов"язаних з виплатами страхових сум і страхового відшкодування). А*с. є представником страховика і діє у його інтересах за комісійну винагороду на підставі договору із страховиком.
Аквізитор
– страховий працівник, який займається укладанням нових і відновленням достроково припинивших свою дію договорів добровільного страхування;

агент транспортної організації, що займається залученням до страхування нових вантажів і вантажовідправників.

Активи
– грошова характеристика складу, розміщення та використання загальної суми коштів страхової організації. Відображаються у балансі.
Актуарій
– фахівець по техніці страхування, який займається розрахунком страхових внесків і тарифів та володіє теорією актуарних розрахунків.
Актуарні розрахунки
– система математичних і статистичних методів, за допомогою яких визначаються фінансові взаємовідносини між страховиком і страхувальником за договорами страхування. Відображує у вигляді математичних формул механізм створення і витрат страхового фонду страхових при довгострокових страхових операціях. При розширеному тлумаченні до актуарних розрахунків відносять розрахунки тарифів з будь-якого виду страхування, маючи на увазі використання методів статистики та теорії ймовірності в страхуванні. За допомогою А.р. визначаються розміри ставок.
Акціонерна страхова компанія
– організація, капітал якої утворений в результаті об'єднання декількох індивідуальних капіталів шляхом випуску і продажу акцій. Прибуток А.с.к. розподіляється між акціонерами у вигляді дивіденду. На випуск і продаж акцій А. С. К. одержує дозвіл Мінфіну України. Капітал А.с.к. складається із власного і запозиченого. Прибуток, одержаний від випуску акцій та інших цінних паперів, А.с.к. використовує за напрямками: на розширення діяльності і поповнення резервного капіталу, на виплату тант'єм, дивідендів і т.д.
Андеррайтер
– фахівець високої кваліфікації в галузі страхового бізнесу, який має владні повноваження від керівництва страхової компанії приймати на страхування запропоновані ризики, визначає тарифні ставки і конкретні умови договору страхування цих ризиків, виходячи з норм страхового права та економічної доцільності. А. може виконувати функції сюрвейєра;
член страхової корпорації Ллойда, який самостійно або у рамках синдикату підписує страхові поліси Ллойда;
будь-яка фізична або юридична особа, яка займається продажем страхових полісів клієнтам і здійснює професійний консалтинг в галузі страхування для зацікавленої сторони.

Погода у Києві

Погода

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Конвертер валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua