Ми для вас працюємо цілодобово всі дні тижня: 24/7

Термінологія






К

Оберіть літеру або скористайтеся пошуком

А Б В Г Д Е Є Ж З І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Карго страхування
– страхування вантажів без страхування самого транспортного засобу.
Каско страхування
– страхування транспортного засобу без страхування вантажів, що ним перевозяться.
КАФ (від англ. cost and freiht - вартість і фрахт)
– умови поставки товарів в міжнародній практиці. В обов'язки продавця за угодою КАФ входить: доставка вантажу на борт судна; сплата фрахту до відповідного порту розвантаження; страхування вантажу під час морських перевезень з моменту його прийому на судно. За угодами КАФ, які оформлюються французькою, поняття КАФ рівнозначне поняттю СІФ. частці всі без виключення прийняті на страхування ризики за певним видом страхування або групою суміжних видів страхування.
Кептивні компанії
– страхові компанії, що створюються промисловими і торговельними фірмами для ведення страхового бізнесу материнської компанії та її філій. Одна з причин створення К к. - можливість одержання премій, які зекономлені при безпосередньому виході на ринок (відсутність брокерської комісії).
Класифікація страхування
– система поділу страхування на сфери діяльності, галузі підгалузі і види, ланки якої розташовані так, щоб кожна наступна є частиною попередньої.
Коефіцієнт збитків
– відношення претензій, що оплачені або тих, що підлягають оплаті, до зароблених премій.
Колективне страхування
– сукупність договорів особистого страхування, укладених страховиком з адміністрацією підприємства (організації, закладу) чи профспілкою, які виступають у якості страхувальника. Застрахованими є особи, що працюють за наймом на даному підприємстві.
Комісія страхова
– винагорода, що сплачується страховиком-посередником (брокером чи агентом) за залучення об'єктів на страхування, оформлення страхової документації та інкасацію страхових внесків (премії), включаючи у деяких випадках розгляд страхових претензій і виплату страхових відшкодувань і страхових сум за рахунок страховика. К. с. нараховується за визначеним відсотком від внесків, а її розміри варіюються в широких межах в залежності від виду страхування.
Коносамент
– документ, що видається перевізником власнику вантажу на підтвердження зобов'язання передати його одержувачу вантажу в порту призначення. К. виконує три функції: розписки в одержанні вантажу судном; товаророзпорядчого документа у міжнародній торгівлі; підтвердження наявності і змісту угоди про перевезення. К. підрозділяється на категорії: іменні, складені на ім"я визначеного отримувача, на пред"явника.
Коносамент чистий
– коносамент, у якого нема додатково внесених застережень перевізника, що порочать вантаж чи його упаковку. Внесення в К. застережень не знімає з перевізника відповідальності за збереження вантажу, але має юридичні наслідки. Якщо перевізник внесенням в К. застереження висловлює сумнів у відношенні кількості вантажу, то при встановленні нестачі він не повинен доводити відсутність своєї вини, а тягар доведення його вини несе вантажоотримувачі
Конструктивна загибель
– пошкодження, при якому застрахований об'єкт у результаті страхового випадку фактично не перестає існувати, але не може бути використаний за своїм первісним призначенням.
Короткострокове страхування
– термін дії якого не перевищує одного року. Із діючих видів страхування до К.с. відносяться: всі види добровільного страхування майна; добровільне страхування індивідуальне страхування від нещасних випадків; страхування працівників за рахунок підприємств, закладів, організацій; обов'язкове страхування пасажирів. Як правило, при К. с. необхідна одночасна сплата внесків за весь термін страхування.
Кумуляція
– зосередження об'єктів (ризиків), які підлягають страхуванню на обмеженій території (в одному підприємстві, порту і т.д.) і застрахованих в одній страховій компанії.

Погода у Києві

Погода

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Конвертер валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua