Ми для вас працюємо цілодобово всі дні тижня: 24/7

Термінологія






Р

Оберіть літеру або скористайтеся пошуком

А Б В Г Д Е Є Ж З І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Регресивний позов
– право вимоги страхових компаній до особи (фізичної чи юридичної), відповідальної за спричинений збиток. У випадку загибелі майна не з вини страхувальника страхові компанії, що сплатили страхове відшкодування, можуть подавати позов у розмірі сплаченої суми до особи, яка спричинила збиток або яка несе матеріальну відповідальність за нього.
Резерви вільні
– частка власних коштів страховика, яка резервується з метою додаткового забезпечення платоспроможності страховика відповідно до прийнятої методики здійснення страхової діяльності.
Резерви страхові
– резерви, які утворюються страховиками з метою забезпечення майбутніх виплат страхових сум і страхового відшкодування залежно від видів страхування (перестраховування). Р. С. утворюються в тих валютах, в яких страховики несуть відповідальність за своїми страховими зобов'язаннями. Формування Р. С. із страхування життя, медичного страхування і обов'язкових видів страхування здійснюється окремо від інших видів страхування. Р. С. повинні розміщуватись з урахуванням безпечності, прибутковості, ліквідності та диверсифікованості та мають бути представлені активами таких категорій: грошові кошти на розрахунковому рахунку; банківські вклади (депозити); нерухоме майно; цінні папери, що передбачають одержання доходів; цінні папери, що емітуються державою; права вимоги до перестраховиків; довгострокові Інвестиційні кредити (для резервів із страхування життя); готівка в касі в обсягах лімітів залишків каси, встановлених Національним банком України.
Резерви технічні
– частина резервів страхового товариства, яка забезпечує захист від коливань суми збитків у межах нормального відхилення від середньорічного рівня; 2) частина страхових резервів, що створюється із заощадженої частини страхових внесків та передбаченої для сплати вимог у майбутньому. Страховики України зобов"язані формувати і вести облік таких технічних резервів за видами страхування (крім страхування життя): незароблених премій (резерви премій) - включають в себе частки від сум надходжень страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), що відповідають страховим ризикам, які не минули на звітну дату; збитків - включають в себе зарезервовані несплачені суми страхового відшкодування за відомими вимогами страхувальників.
Рентабельність страхових операцій
– показник рівня прибутковості, який визначається як співвідношення річної суми прибутку до річної суми платежів з будь-якого виду страхування або страхових операціях в цілому. Р.С.О. відображує, який прибуток отримує страховик з кожної гривні страхових платежів, і пов"язує розмір прибутку як джерела фінансових ресурсів з обсягом виконаної роботи по формуванню страхового фонду- Р.с.о. визначається як відношення прибутку до доходів, у відсотках. Р.С.О. не повинна бути високою, оскільки головною метою є забезпечення страхового захисту. Висока рентабельність вказує, що на страхову послугу перебільшена ціна і зменшує на неї попит, низька - обмежує можливості самофінансування страховика.
Ризик військовий
– умовне поняття, яке містить велике коло ризиків. Якщо в умови страхування вміщено ризик військовий, то страховик компенсує збитки, пов'язані з втратою або ушкодженням застрахованого майна (суден, вантажів) внаслідок будь-яких військових дій (незалежно від офіційного проголошення стану війни), заворушень населення, дій зловмисників; дій трудових колективів (страйки). Не зважаючи на широкий обсяг покриття, діє лише у мирний час або в умовах обмежених військових конфліктів.
Ризик політичний
– ризик, пов'язаний з протиправними діями з точки зору норм міжнародного права, заходами або акціями урядів іноземних держав по відношенню до даної суверенної держави або громадян цієї держави. Поняття містить у собі зміну законодавства, влади, військові дії, соціальні та ін. заворушення населення, націоналізацію, заборону на торговельні та валютні операції, і т. ін. У закордонній практиці умови страхування, які базуються на комерційних принципах, як правило, звільняють страховика від відповідальності за Р.п. У деяких випадках Р.п. приймає на себе держава.
Ризик страховий
– певна подія, на випадок якої проводиться страхування і яка має ознаки ймовірності та випадковості настання. Коло ризиків, покритих страхуванням, повинно бути суворо обумовлено в договорі страхування.
Ринок страховий
– система економічних відносин, які складають сферу діяльності страховиків і перестраховиків в даній країні, групі країн або у міжнародному масштабі по здійсненню відповідних страхових послуг страхувальникам, продажу специфічного товару, "страхове покриття" в процесі задоволення соціальних потреб у страховому захисті. Р.с. виникає в умовах багаточисельності страхувальників у вигляді незалежних, відокремлених майновим чином компаній через задоволення суспільних потреб у страховому покритті та через ринок позикових капіталів, пов'язаний з усіма ланками процесу відтворення. За галузевими ознаками виділяється ринок страхування життя, ринок страхування майна, відповідальності та від нещасних випадків. За розмірами відрізняють національний і міжнародний Р.с. Національний Р.с. - сфера діяльності страхових компаній окремої країни. Національний Р.с. складається із страхових компаній, спеціалізованих перестраховувальних компаній, страхових брокерів та агентів. Страхова діяльність на Р.с. здійснюється в межах національного страхового законодавства, контроль за виконанням якого покладено на орган державного страхового нагляду. Міжнародний Р.с. -сукупність національних і регіональних Р.с.
Рівень виплат страхового відшкодування
– відносний показник, який виражає співвідношення сплаченого відшкодування по всьому застрахованому майну або його видах і отриманих страхових платежів. Характеризує результати проведення страхування для страховика на відміну від рівня страхового відшкодування, який визначає ефективність страхування для господаря майна (страхувальника).
Рівень страхового відшкодування
– відсоткове відношення суми відшкодування, що сплачується за втрату (пошкодження) майна, до величини фактичної шкоди від страхового випадку.
Рівень страхового забезпечення
– відсоткове відношення страхового забезпечення (страхової суми) по конкретному прийнятому на страхування майну до його страхової оцінки.
Руйнівність страхових випадків
– один з елементів показника збитковості страхової суми, що відображує ступінь несприятливого впливу страхового випадку на об'єкт страхування. Являє собою відношення страхового відшкодування, що сплачується до страхової суми об'єктів, що постраждали.

Погода у Києві

Погода

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Конвертер валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua