Ми для вас працюємо цілодобово всі дні тижня: 24/7

Термінологія






П

Оберіть літеру або скористайтеся пошуком

А Б В Г Д Е Є Ж З І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Період дії страхування
– час, впродовж якого страховик несе відповідальність за загибель або пошкодження застрахованого майна або при настанні певних подій в житті застрахованих громадян. Догові страхування набирає чинності з моменту внесення першого страхового платежу, якщо інше ним не передбачено.
Пільги в страхуванні
– часткове або повне звільнення окремих страхувальників від сплати платежів за обов'язковим страхуванням, а також надання певних переваг при укладанні договорів добровільного страхування.
Повна загибель
– знищення застрахованих предметів внаслідок стихійного лиха, нещасного випадку або іншої події або пошкодження їх у такій мірі, коли відновлення неможливе.
Позов по відшкодуванню шкоди (збитку)
– звертання до суду, арбітражу за захистом порушеного права чи інтересу, що охороняється законом, з метою відновлення попереднього стану, протизаконне пошкодженого майна чи іншого багатства (життя людини, її здоров'я, недоторканості особи, імені, честі, авторства, а коли таке відновлення неможливе, - відшкодування понесених збитків.
Позовна давність
– термін дня захисту за позовом особи, права якої порушено. Умовами страхування, як правило, передбачаються конкретні строки, протягом яких страхувальник чи інші зацікавлені особи можуть подати до страхової компанії вимоги, що випливають із договору страхування.
Поле страхове
– максимальна кількість об'єктів, що можуть бути охоплені тим чи іншим видом страхування. За відсотком охоплення П. с. встановлюється рівень розвитку даного виду страхування.
Поліс страховий
– документ встановленого зразка, що підтверджує угоду про страхування і містить умови страхування. Видається страховиком страхувальнику після укладення угоди.
Портфель відповідальності
– сукупна відповідальність страховика або перестраховика за всіма діючими полісами.
Портфель страховий
– сукупність страхових внесків (платежів), що прийняті даним страховиком, яка характеризує загальний обсяг його діяльності. П. с. може також визначатися за кількістю договорів страхування, а також за розмірами загальної страхової суми. П. с. застосовується при розрахунках обсягу роботи страхового агента, особливо по страхуванню життя.
Послуги страхові
– сукупність видів і умов страхування, які пропонуються страховиками юридичним і фізичним особам. В загальному уявленні П. с. - діяльність, яка може виконуватись в інтересах страхувальників для забезпечення їх потреби у страховому захисті: укладання тих чи інших договорів добровільного страхування і проведення обов'язкового страхування. Законодавством і правилами по конкретних видах страхування передбачаються різні за характером П. с.: можливість вибору варіанту страхування, способи сплати платежів і отримання страхового відшкодування (страхової суми), зміни і доповнення умов раніше укладеного договору, визначення і заміна посмертного одержувача страхової суми і т.п. Основною потребою страхувальника є отримання страхового відшкодування (страхової суми) при визначених подіях (страхових випадках). Однак вважати такі виплати П.с. можна лише з великим застереженням, тому що, здійснюючи відшкодування і сплачуючи страхову суму, страховик виконує свій прямий обов'язок.
Правила страхування
– один з основних нормативних актів, який визначає умови добровільного страхування.
Премія страхова (страховий внесок, страховий платіж)
– плата за страхування, яку страхувальник зобов'язаний внести страховику згідно з договором страхування. Як правило, розмір П.с. визначається шляхом помноження ставки премії, визначеної у відсотках, на страхову суму. У деяких випадках П.с. встановлюється безпосередньо в абсолютній сумі. В залежності від умов страхування П.с. може бути одноразовою або сплачуватись періодично (щомісячно, щоквартально, раз на півріччя, щорічно).
Претензія
– вимога платежу страхової суми або страхового відшкодування, яка настає за страховою подією.
Прибуток балансовий
– складається з прибутку від страхової діяльності, прибутку від Інвестування та розміщення тимчасово вільних коштів, прибутку від інших операцій.
Прибуток від зниження збитковості
– елемент сукупного прибутку страховика, який формується за рахунок зниження фактичної збитковості страхової суми проти передбаченої у тарифах. Розмір П. від з.з. визначають 2 фактори: усталене, довгострокове зниження збитковості страхової суми під впливом об"єктивних процесів та низька збитковість даного року, якщо він виявився сприятливим. П. від з.з. є підставою для перегляду тарифів і розширення відповідальності.
Прибуток від інвестицій
– прибуток страхової компанії від інвестованих за певним напрямком коштів. Він надає широкі можливості у збільшенні страхової відповідальності і зниженні тарифів по окремих видах страхування, зміцненні матеріально-технічної бази страховика та Інших напрямів страхової справи. Інвестування коштів доцільно в тому випадку, якщо норма доходності від інвестицій перевищує відсоток, що сплачується державною кредитною системою за користування тимчасово вільними коштами страховиків.
Прибуток від страхової діяльності (крім страхування життя і медичного страхування)
– різниця між доходами від страхової діяльності та витратами страховика на надання страхових послуг.
Прибуток у тарифах
– елемент тарифної ставки -брутто, який використовується для забезпечення можливості функціонування страхової компанії. Розмір його визначається потребами страховика у коштах на розвиток страхування. П. у т. відіграє важливу роль у формуванні ціни на страхову послугу, впливає на співвідношення попиту і пропозиції за окремими видами страхування. Частка П. у т. може виражатися у відсотках, або встановлюватись у твердій сумі. П. у т. слід відрізняти від фактичного прибутку від проведення страхових операцій, джерелом якого може бути будь-який елемент тарифу, а розмір формується під впливом ряду внутрішніх і зовнішніх для страхової системи факторів.
Пул страховий
– об'єднання страхових компаній для сумісного страхування окремих видів ризиків. Створюється переважно при прийомі на страхування небезпечних, великих або маловідомих і нових ризиків. Діяльність П.с. засновується на принципі співстрахування. Кожна компанія передає в пул застраховані ризики, отримує визначену частину зібраних пулом внесків (премій) і водночас несе відповідальність по відшкодуванню збитків. Квота членів П.с. визначається договірною угодою. П.с. може організувати перестраховування найбільш значних ризиків. Пули страхові поширені при страхуванні авіаційних, атомних, військових ризиків і т.п.

Погода у Києві

Погода

Курс валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Конвертер валют

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua